Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A   wersja dla niedowidzących
maków podhalański 640 latBiuletyn informacji publicznej

Akcja zima

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim mając na uwadze szczególnie osoby bezdomne, ubogie, samotne, starsze i niepełnosprawne, zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Maków Podhalański o udzielenie wszelkich informacji dotyczących osób potrzebujących natychmiastowej pomocy w związku z zbliżającym się okresem zimowym - długotrwałych niskich temperatur i obfitych opadów śniegu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim mając na uwadze szczególnie osoby bezdomne, ubogie, samotne, starsze i niepełnosprawne, zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Maków Podhalański o udzielenie wszelkich informacji dotyczących osób potrzebujących natychmiastowej pomocy w związku z zbliżającym się okresem zimowym - długotrwałych niskich temperatur i obfitych opadów śniegu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim zapobiegając wypadkom zamarznięcia udziela informacji na temat schronisk i noclegowni, natomiast osobom potrzebującym dostarcza opał na zimę.

Osoby bezdomne kierujemy do schronisk na terenie województwa małopolskiego.

W dni wolne od pracy, święta, po godzinach pracy Ośrodka prosimy niezwłocznie powiadomić:

 • Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim: /033/ 8771207
 • Energetyka: 991
 • Centrum Powiadomienia Ratunkowego: 112
 • Policja: 997
 • Straż Pożarna: 998
 • Pogotowie Ratunkowe: 999

Informujemy również, że jak co roku organizowana jest zbiórka ciepłej odzieży. Dary można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim. Otrzymane podarunki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Wszystkim osobom, dla których los osób potrzebujących pomocy nie jest obojętny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim serdecznie dziękuję.

  MOPS MAKÓW PODHALAŃSKI

  Miejski Ośrodek Pomocy
  Społecznej w Makowie Podhalańskim

  ul. Kościuszki 1
  34-220 Maków Podhalański

  Telefon: (33) 8771 554
  Fax: (33) 8773 513
  Dni powszednie: 7.15 - 15.15

  Telefon interwencyjny 33 447 28 87

  Telefon czynny jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim (od poniedziałku do piątku - godz. 7.15 -15.15) oraz całodobowo w Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej tel. 33 874 21 01.