Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A   wersja dla niedowidzących
maków podhalański 640 latBiuletyn informacji publicznej

Wolontariat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim  realizuje projekt socjalny mający na celu poprawę jakości życia osób zależnych, którzy wymagają stałej lub długotrwałej pomocy innej osoby w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych m.in. osobom samotnym, osobom starszym, osobom długotrwale chorym oraz niepełnosprawnym dzieciom. W ramach utworzonego projektu poszukujemy wolontariuszy, chętnych do pomocy w jego realizacji.

Celem wolontariatu będzie zapewnienie osobom zależnym kontaktu z otoczeniem, umożliwienie udziału w lokalnych imprezach kulturalnych, organizacja alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zachęcanie społeczeństwa do pomocy osobom zależnym oraz zmianę nastawienia wobec przeszkód z zaistnieniem i akceptacją w społeczeństwie, pomoc opiekunom nieformalnym.

Wolontariat to szansa na zdobywanie nowych umiejętności, na poznawanie ciekawych ludzi oraz sposób na spędzanie wolnego czasu. Pozwala na samorealizację oraz zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności.

Zasady ogólne wolontariatu

Wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

Wolontariusz powinien:

 • być pewnym – zastanów się dlaczego chcesz pomagać innym ludziom,
 • być przekonanym – nie oferuj swej pomocy jeśli nie jesteś przekonany o wartości tego co robisz,
 • zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z jej wykonywaniem,
 • być lojalnym – zgłaszaj sugestie,
 • chętnie się uczyć – rozszerzaj swoją wiedzę,
 • działać w zespole – praca wolontariuszy i koordynatora powinna mieć charakter uzupełniający.
 • przestrzegać kodeksu etycznego związanego z wykonywaną pracą.

Wszystkich zainteresowanych pełnieniem funkcji wolontariusza prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 8771 554 lub przesłanie swoich danych drogą elektroniczną na adres e-mail  mops.makow@pro.onet.pl

Zapraszamy do współpracy
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Makowie Podhalańskim

Wolontariat - 1

  MOPS MAKÓW PODHALAŃSKI

  Miejski Ośrodek Pomocy
  Społecznej w Makowie Podhalańskim

  ul. Kościuszki 1
  34-220 Maków Podhalański

  Telefon: (33) 8771 554
  Fax: (33) 8773 513
  Dni powszednie: 7.15 - 15.15

  Telefon interwencyjny 33 447 28 87

  Telefon czynny jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim (od poniedziałku do piątku - godz. 7.15 -15.15) oraz całodobowo w Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej tel. 33 874 21 01.