Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A   wersja dla niedowidzących
maków podhalański 640 latBiuletyn informacji publicznej

Pomoc w formie gotowych produktów żywnościowych

Sukcesywnie od 2010 r. mieszkańcy Gminy Maków Podhalański, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć na pomoc w formie gotowych produktów żywnościowych.

Jest to możliwe dzięki zawartej umowie pomiędzy Stowarzyszeniem „Rodzina Kolpinga” działającym przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim, a Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy udziale Gminy Maków Podhalański w tym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na podstawie umowy, uzyskiwana jest z Caritas żywność w postaci artykułów spożywczych w ramach realizacji programu – „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności UE”.

PEAD to Europejski Program Pomocy Żywnościowej. Polscy przedsiębiorcy w ramach unijnych dotacji produkują artykuły spożywcze, które trafią do osób najbardziej potrzebujących. PEAD to największy program pomocy żywnościowej w Polsce i zarazem największy program Federacji Polskich Banków Żywności co do wielkości przekazywanej żywności.

Najczęstszymi produktami trafiajacymi do rąk mieszkańców Gminy są: chleb chrupki żytni, kasza jęczmienna z gulaszem, kasza jęczmienna z warzywami, kasza gryczana, makaron
z gulaszem, makaron muszelki i świderki, mąka pszenna, cukier, muesli, płatki kukurydziane, ryż, dżem, herbatniki, zupy (krupnik i pomidorowa z ryżem), koncentrat pomidorowy, groszek z marchewką, olej rzepakowy, kawa zbożowa (instant), sery (podpuszczkowy
i topiony), mleko UHT, masło.

Są to artykuły spożywcze specjalnie oznakowane - z logo Unii Europejskiej, Agencji Rynku Rolnego oraz Caritas jako dystrybutora, opatrzone informacją: Artykuł nie jest przeznaczony do sprzedaży.

  MOPS MAKÓW PODHALAŃSKI

  Miejski Ośrodek Pomocy
  Społecznej w Makowie Podhalańskim

  ul. Kościuszki 1
  34-220 Maków Podhalański

  Telefon: (33) 8771 554
  Fax: (33) 8773 513
  Dni powszednie: 7.15 - 15.15

  Telefon interwencyjny 33 447 28 87

  Telefon czynny jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim (od poniedziałku do piątku - godz. 7.15 -15.15) oraz całodobowo w Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej tel. 33 874 21 01.